Kot syberyjski, norweski a może brytyjczyk?

Kociaki to jedne z popularnych zwierzaków, które zdołamy zastać w domostwach. Nic nadzwyczajnego. Są małe, bardzo prosto je poskromić, a przede wszystkim zapewniają błogie obecności mieszkańcom. Istnieją potwierdzone uczone fakty, iż głaskanie kociaka rozładowuje stres i działa sielsko na człowieka. Na Ziemii jest tysiące przeróżnych ras tych zwierzaków.

hodowla kotów norweskich leśnych

Hodowla kotów syberianów zaoferuje czarowne rasowe, puchate istoty, jakie nie wyłącznie zadziwiają swym futrem oraz wyglądem, ale będą idealne dla najmłodszych. Te koty to prawdziwe pieszczochy, które lubią odpoczywać oraz być głaskane. Oczywiście, wybierając rasowego kociaka powinniśmy być uświadomieni, że stworzenia te posiadają czętokroć mniejszą odporność niż standardowe tzw. mieszańce. Musimy pomnieć o szczepieniach, właściwiej karmie oraz pielęgnacji.
Nader popularna jest również hodowla kotów norweskich. Kociaki te zastać można o bardzo różnym wybarwieniu. Od ciemnoburego po jasny beż. Podobnie jako kocięta syberyjskie mają one większą oraz puszystą futro i mają pokaźne wymiary. Koty norweskie będą wybierane z życzliwego oraz żywego charakteru.
Wahając się naokoło wyżej wymienionych ras wspomnieć należy również na rzecz hodowli kociaków brytyjskich. Cieszą się one ogromną wziętością ze względu między innymi na niespotykane umaszczenie i ponadprzeciętny kolor oczu. Rasowe koty brytyjskie mają oczy złoto pomarańczowe.

hodowla kotów norweskich leśnych

Decydując się na rasowego kociaka powinniśmy pomnieć o sterylizacji lub kastracji. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych ewentualności, a nasz kociak jest nieustannie w okolicy domu. W samej rzeczy, po takim zabiegu kociak przez pewny okres potrzebuje zostać specjalnie traktowany. Powinien jeść karmę specjalną dla kociaków po tym zabiegu. Często bywa, iż zwierzaki po operacji stają się opieszałe oraz ociężałe. Wskutek tego powinniśmy zważać, ponieważ nader łatwo doprowadzić do tzw. utuczenia kociaka oraz umie napytać sobie kłopotliwych niedyspozycji.